bagrut100.co.il

השלמת בגרויות חיילים משוחררים - מסיימים מסלול צבאי ועוברים למסלול בגרות


הכנת בגרות


 
אחרי שתרמתם שלוש שנים מחייכם לצבא, ושנה אחת לעצמכם במזרח, הגיע הזמן להתחיל לבנות את העתיד שלכם, במכון השלמת בגרויות
 
לא צריך להיות גאון בפרסום כדי לדעת שישנם מגזרים מסוימים, שנחשבים מועדפים בקרב חברות שונות בתחומים שונים. מגזרים אליהם מתבצעת פנייה ישירה וחדה יותר מאחר והם הקהל הרלוונטי עבור החברה. בתחום של השלמת בגרויות אין ספק שחיילים משוחררים הם הקהל המועדף על מכוני הכנה לבגרות.

אומנם חלקנו עובר דרך מערכת החינוך הציבורית (או הפרטית) ויכול לעשות תעודת בגרות בה, מי שלא יכול להשלים אותה עוד בזמן שירותו הצבאי, אך מסיבות כאלה ואחרות, רובנו נאלצים לפנות אל מכוני השלמת בגרויות כדי להשלים חוסרים או לשפר ציונים בטרם אנחנו מנסים להתקבל למוסד אקדמי. בתור חיילים משוחררים אנו זכאים למספר הטבות ולא פחות חשוב, המכונים בעצמם מ'צפרים אותנו.


כיצד המדינה עוזרת לכם להשלים בגרויות

על מנת להקל על החיילים המשוחררים, בהשתלבות באזרחות, קיימת במשרד הביטחון קרן להכוונת חיילים משוחררים במסגרתה אפשר לקבל המלצות, עצות וייעוץ היכן אלו מוסדות עורכים מסלולי
השלמת בגרויות לחיילים משוחררים. אחת האפשרויות שהקרן ממליצה היא מכינה קדם אקדמית, במסגרתה לומדים בקמפוס אקדמי ומשלים את כל הבגרויות הנדרשות לשם קבלה למוסד האקדמי.

ניתן ללמוד במסלול חד שלבי שמשמעותו שיפור בגרויות עד 4 מקצועות או 14 יחידות בגרות המסלול נמשך 10 חודשים, או במסלול דו שלבי שנמשך 18 חודש ובו ניתן להשלים למעלה מ-4 מקצועות או 14 יחידות.

חיילים משוחררים זכאים להשתלב במכינה על חשבון הפקדון, ובמקרה שמדובר בחיילים עם בעיות כלכליות אפשר לקבל פטור מלא מתשלום שכר לימוד או למלגת קיום חודשית. בכל מקרה, גם אם חייל מעוניין ללמוד במסגרת מכוני
השלמת בגרויות, הוא יכול לשלם עליו באמצעות הפקדון. הבעיה היא שלא פעם, קורס בגרות אחד משתווה בעלותו לסכום הפקדון...


קרנות לימוד לחיילים משוחררים

מי שנזקק לסיוע כלכלי אך מתקשה לקבל אותו מהמדינה יכול לפנות לקרנות שונות, כגון קרן רש"י, קרן גרוס, קרן ספרא, או קרנות של מוסדות לימוד בעצמן, בבקשה לקבלת סיוע על מנת להשלים בגרויות. 

את הבקשה לקרן יש להגיש באמצעות טפסים שנמצאים באתרי הקרנות השונות, תוך הצגת הוכחות למצב הכלכלי השורר בבית ולמצב המשפחתי/אישי.


מרכז השלמת בגרויות למבוגרים

מדובר על מרכזים שקיימים בערים שונות בארץ ומטרתו לעזור למבוגרים לשפר את הבגרויות כדי שיוכלו להשתלב בעתיד במוסדות אקדמיים. מרכזים אלו מקבלים כל מי שמעל גיל 18, ומאפשר להם לקבל תעודה פורמלית (וכן לא פורמלית במקצועות שונים). המרכזים מסובסדים על ידי העיריות ומכאן שמחיר להשלמת הבגרויות זול ביחס למכוני
הכנה לבגרות. מרכזים כאלו קיימים בין היתר בכפר סבא, רעננה, חיפה, ב"ש, עפולה ועוד.
 

מכוני השלמת בגרויות- מה הם מציעים

מעבר לעובדה שמכונים אלו מוכנים לקבל חיילים משוחררים באמצעות תשלום פיקדון ובכך להקל עליהם מעט את עלויות הקורסים השונים (בחלק מהמקומות, דוגמא יואל גבע , לחמן, אנקורי ניתנת הנחה מראש לחיילים משוחררים), הרי שהם גם עורכים מספר מסלולים לקראת כל מבחן, במטרה שהחייל המשתחרר יוכל לשלב לימודים ועבודה ולא לוותר על אחד מהם.

 

 21/09/2013    המאמר עודכן בתאריך 29/10/2017    bagrut100.co.il
פורום הכנה לבגרות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר bagrut100.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הכנה לבגרות - בואו הצטרפו
Copyright © 2020 bagrut100.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הכנה לבגרות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הכנה לבגרות
צריכים להתכונן לבגרות? יש לנו הצעות, דברו איתנו
אנחנו עובדים עם קורסי ההכנה הטובים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!