bagrut100.co.il

השלמת בגרויות - כאן מתחילים את הדרך לאקדמיה


אחרי שלמדנו כיצד מתכוננים לבגרות, ולמה חשוב לנו לשפר את הבגרות, נבין כעת מה האופציות שעומדות בפנינו לצורך השלמת בגרות למקצוע אותו אנחנו הולכים ללמוד
 
יש שני סוגי תלמידים בעולם, אלו שעושים בגרות מלאה עם כמה שיותר מקצועות במטרה לפתוח בפניהם מגוון אופציות ללימודים באקדמיה ואלו שבוחרים להשלים בגרויות רק על מנת שתהיה להם תעודת בגרות למקצוע אותו הם רוצים ללמוד.

אנחנו לא נשפוט לכאן או לכאן מה נכון ומה לא, אנחנו מאמינים שכל עוד התלמיד יצא עם תעודת בגרות מלאה והתקבל למה שרצה , הוא עשה את הבחירה הנכונה מבחינתו. אנחנו רק נעזור לו לבחור היכן ללמוד וניתן את האפשרות לקבל הצעות שיתאימו לו לשם כך.

השלמת בגרויות במכוני הכנה

השיטה הנכונה להשלים בגרויות היא מרווח הביטחון. כלומר, תלמיד שרוצה להירשם ללימודים בתחום מסוים אליו לקחת בחשבון שלוש דברים:

א.      סביר להניח שהוא לא היחידי שמעוניין בכך וככל שהביקוש למקצוע יעלה כך גם הדרישות לקבלה יעלו.
ב.      לא משנה כמה הוא ילמד, איש לא יכול להבטיח לו ציון מסוים ולכן עליו לקחת בחשבון אפשרות שלא יצליח להשיג את הציון שהוא רוצ ה
ג.       עליו לקחת חשבון שייתכן מצב שהוא ייבחר מוסד אחר ללימודים ושם הדרישות עלולות להיות שונות

השלמת בגרויות בראי האקדמיה

השלמת בגרויות יכולה להתבצע בשני ממדים, הראשון השלמת בגרויות חסרות. כאן אנחנו מדברים הן על מקצועות ליבה, רוב התלמידים משלימים מקצועות כמו אנגלית ומתמטיקה, או על מקצועות שנדרשים לצורך קבלה למקצוע, כאן אנחנו מדברים על מקצועות ספציפיים, הדוגמאות האידיאליות הם במקצועות הריאליים כגון כימיה, פיזיקה, ביולוגיה. בדרך כלל זה נובע מכך שהתלמידים לא למדו את המקצועות בבית הספר ולא עשו בהן בגרות.

המימד השני של השלמת בגרויות הן השלמה של מקצועות לצורך קבלת בגרות מלאה. כאן עומדת בפני התלמיד אופציה רחבה יותר לבחירה, ואם מותר לציין, אז גם קלה יותר. התלמיד יכול לבחור מקצועות שנראים לו קלים יותר לצורך השלמת תעודת הבגרות.

מכוני הכנה לבגרות דואגים לספק לתלמיד יועץ מקצועי אישי, שעוזר לו לבחור מערכת בגרויות שתתאים על מנת להשלים תעודת בגרות מלאה או על מנת שילמד את המקצועות הנכונים כדי להתקבל למקצוע מסוים. היועץ יכול לעזור לתלמיד גם לבחור את כמות היחידות בהן עליו לגשת וכן ליצור תוכנית עבודה מסודרת , בהן ישתלבו כל הבחינות, כולל הבחינה הפסיכומטרית בסוף, על מנת שיוכל להוציא את הציונים שהוא צריך וגם על מנת שיוכל לעמוד במרווח הביטחון שלקח על עצמו, בשביל שיוכל להירשם במועד ולהתקבל.

השלמת בגרויות במסלולים ייחודים

כאן אנחנו מדברים בעיקר על מסלולים לחיילים בשירות וחיילים משוחררים , וכן על מסלולי הכנה לבגרות ממוקדי מקצוע. חיילים בשירות נהנים מאפשרות להשלים בגרות על חשבון הצבא, בזמן השירות במטרה לצאת לאזרחיות עם תעודת בגרות מלאה. חיילים משוחררים לעומת זאת יכולים להשתמש במענק על מנת לממן את לימודי הבגרות.

בתי ספר מסוימים מעניקים הנחות לחיילים משוחררים במטרה למשוך אותם אליהם (בכל זאת מדובר בקהל הלקוחות הגדול ביותר שעומד לרשות המכונים השונים), על ההנחות תוכלו לקבל באמצעות מילוי טופס באתר זה למכון בו תרצו ללמוד. מסלולי הכנה ממוקדים הם למעשה תוכנית עבודה שמטרתה לאפשר לסטודנט להתקבל ללימודים בתחום בו הוא רוצה. מדובר על תוכניות נוסח המכינות הקדם אקדמיות שפועלות בתחומים שונים בין היתר הנדסה, חינוך ועוד.
 
רוצים לקבל מידע נוסף על השלמת בגרויות ? תשאירו פרטים וקבלו כאן מידע והצעות מחיר להשלמת בגרויות במכונים הנבחרים11/09/2014    המאמר עודכן בתאריך 29/10/2017    bagrut100.co.il
פורום הכנה לבגרות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר bagrut100.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הכנה לבגרות - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 bagrut100.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הכנה לבגרות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הכנה לבגרות
השלמת בגרויות - מחירים ומבצעים חסרי תקדים! דברו איתנו
אנחנו עובדים עם קורסי ההכנה הטובים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!