bagrut100.co.il

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום


מידי תקופה אנו עדים לרפורמות חדשות בתחום החינוך כאשר אלו באים לעזור ולעודד את התלמידים ללמידה נכונה יותר ואת המורים להוראה מקצועית
 

רבות דובר על תחום החינוך בישראל ועל מעמדו אל מול מדינות מתפתחות באירופה, עד כמה התחום מתקדם ועדכני יותר במדינות סקנדינביה בהן ישנם פחות מבחנים, יותר לימוד איכותי בהם התלמידים שותפים לדיון בכיתה ועוד. עקב זאת ועוד, קמו הצעות בישראל לשינויים ורפורמות כדי לעודד למידה בקרב תלמידים לא רק לציונים גבוהים יותר אלא ללמידה איכותית ונכונה יותר של ידע ולווא דווקא זיכרון. כך, הכנה לבגרויות במתמטיקה או אנגלית נהיית קלה ומעניינת יותר ולא מאיימת כמו בעבר, השלמת בגרויות בצבא פחות הכרחית עקב לימודים פרודוקטיביים ומלאים יותר בתיכון וכן בתקווה גם מספר התלמידים הניגשים למבחנים לצרכי שיפור בגרויות במתמטיקה ואנגלית יפחת עקב הצלחה בזמן הלימודים. חזון למועד? בואו נבדוק.
 
רפורמות באשר לבגרויות בישראל

להלן מספר רפורמות בנושא בגרויות בישראל אשר עלו או הוצעו לעלות לדיון והחלטה בישראל:

  • 3 בחינות בגרות בלבד – זו המטרה אותה בוחן משרד החינוך בכדי לצמצם את תופעת "בית חרושת לציונים" וכך הועלתה ההצעה לצמצם את מספר מקצועות החובה לבגרות מ-7 מקצועות ל-3 מקצועות בלבד. בפינלנד רק 4 בחינות בגרות במקצועות אנגלית, מתמטיקה, הבנת הנקרא ומקצוע בחירה, באנגליה 3, בצרפת 4 וכעת נבחנת האפשרות כי גם ישראל תתקדם עם המדינות המתוקנות באירופה בכדי שהלמידה תהיה פרודוקטיבית ואמיתית יותר וצמצום בחינות הבגרות יכול להביא לכך מאשר הלחץ רק לזכור את החומר, לשפוך אותו בבחינה על מנת להוציא ציון גבוה ואז לשכוח אותו מיד לאחר הבחינה, שכן זוהי בהחלט אינה למידה לצורך למידה.
  • רפורמה בבגרות בתנ"ך ובלשון ב' – תוכניות חדשות יוצאות לדרך באשר לבחינות תנ"ך ולשון ב'. בבגרות בתנ"ך צפוי כל ספר בראשית להופיע בבחינה בנוסף לספרי נביאים ומלכים וכיוון שמדובר בבגרות חדשה ייתכן וגם תהיה קלה יותר מקודמות לה. בלשון ב' השאלון צפוי להתקצר ויכלול רק כ-3 שאלות בפרק ההבנה ו-5 שאלות בחלק התחביר, כאשר זמן הבחינה צפוי להתקצר גם הוא.
  • רפורמה עתידית בהתאם לממשלה הבאה – רגע לפני הקמת ממשלה חדשה בישראל הקרב על תיק החינוך הינו גם קרב על הבגרויות בישראל והרפורמה בהן. בתקופתו העביר גדעון סהר שר החינוך את רפורמת "עוז לתמורה" לתיכונים וחטיבות הביניים בה הגדלה של סך השעות השבועיות של המורים ל-40 מול 24 ותוספת שכר ותגמולי שכר. כעת, גדעון סהר בעד צימצומם של בחינות הבגרות ואילו שי פירון הרב המחנך מיש עתיד בעד 4 בחינות בגרות בלבד וכן בעד צמצום בחינות הערכה ומדידה לטובת השקעה בערכים. כנראה שמי שלא יהיה שר החינוך ייתכן ונראה הרבה פחות בחינות בעתיד חינוך ילדינו.
  • האם הרפורמות באמת יעברו? גדעון סהר טוען כי יש יותר מידי בחינות ויש לצמצם אותן כולל בחינות הבגרות אך גורמים טוענים כי מאז שלא בטוח כי ימשיך לכהן כשר חינוך נפסקו פגישות, לא חלה התקדמות בנושא הרפורמה בבגרויות וכי הכל היה סתם גימיק שיווקי לפני בחירות. האמנם? יש לזכור כי רפורמות בתחום ניסו להעביר בעבר גם זבולון אורלב, שולמית אלוני, מסקנות אמנון רובינשטיין לא יושמו גם הן, אז אולי העתיד והיישום אצל שי פירון? הזמן כנראה יגיד שכן תוכניות לחוד ומציאות לחוד.
 
לפרטים נוספים אודות הכנה לבגרויות באינטרנט ובכל מקצועות הלימוד, השלמת בגרויות בצבא, שיפור בגרויות לחיילים משוחררים וכל מידע רלבנטי בנושא הבגרויות, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם עם כל הפרטים, תשובות לשאלותיכם והצעות מחיר ייחודיות המחכות רק לכם ואשר לא תמצאו בשום מקום אחר.
 
כיום ישנם עשרות בתי ספר ומכונים בכל רחבי ישראל להכנה לבגרויות והשלמת בגרויות כך שכל אחד יכול ללמוד בתנאים הנוחים והמותאמים לו01/07/2015    המאמר עודכן בתאריך 29/10/2017    bagrut100.co.il
פורום הכנה לבגרות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר bagrut100.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הכנה לבגרות - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 bagrut100.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הכנה לבגרות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הכנה לבגרות
צריכים להתכונן לבגרות? יש לנו הצעות, דברו איתנו
אנחנו עובדים עם קורסי ההכנה הטובים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!