bagrut100.co.il

הכנה לבגרות או השלמת בגרויות לבד - אפשרי?


בין אם ברצונכם לעשות קורס השלמת בגרויות או לשפר את ציוני הבגרויות הקיימים, עומדים לרשותכם מספר אפשרויות

במאמר זה נסקור את 3 האפשרויות הללו ונעמוד על מאפייניהם כדי שגם אתם תוכלו לבחור את האופציה הנכונה והטובה ביותר עבורכם להתכונן לבגרויות ולהצליח בהן בהצלחה מרובה. מעוניינים לשוחח עם מיטב המומחים ואנשי המקצוע בתחום? מיטב אנשי המקצוע יישמחו לעמוד לרשותכם ולעזור בכל סוגיה, תהייה ושאלה בתחום.

הכנה לבגרות באופן פרטני (לבד)האפשרות הראשונה והנגישה ביותר ללמוד ולהשלים בגרויות הינה באמצעות לימוד אישי ופרטני. היתרונות הברורים של שיטה זו הינם כי הנכם חופשיים ללמוד בכל זמן שתרצו, הנכם עצמאיים, אין כל הסחות דעת מתלמידים אחרים וכמובן אין זה עולה כסף כלל והלימוד הינו בחינם לחלוטין.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי יש צורך במשמעת עצמית מאוד גבוהה לשבת וללמוד לבגרויות, לא להתפשר או לוותר לעצמכם, לעמוד ביעדים, שיעורים והכנות עד לבחינה וכאשר אין מישהו "מפקח" או מנחה אתכם, זה עשוי להיות מעט קשה אם אינכם מעט נוקשים עם עצמכם או ממוקדים במטרה להצליח בלימודים להשלמת הבגרויות.

יש לזכור גם כי רוב הניגשים להשלמת בגרויות עושים זאת לאחר מספר שנים בהם סיימו את לימודיהם בתיכון ובבתי הספר ולכן החומר גם נשכח וקשה יותר להזכר או להתכוונן אליו בצורה נכונה ויעילה באופן עצמאי ללא הכוונה של מורה מקצועי או קורס ממוקד ועדכני, כמו גם הרגלי הלימוד יכולים להיות אינם נכונים או מתאימים.

אם בכל זאת בחרתם להשלים בגרויות באופן עצמאי, תצטרכו ליצור לעצמכם מסגרת לימוד המתאימה לכם ולעמוד בה, לחלק את חומר הלימוד בצורה נכונה כדי להגיע מוכנים לבחינת הבגרות ולשפר את הרגלי החיים שלכם שכן מדובר בלימודים תובעניים ולכן לא תמיד קל ללמוד לבד לבגרויות ודרוש רצון עז, מטרה ממוקדת, משמעת עצמית חזקה ולעמוד ביעדים שקבעתם לעצמכם.
 
ללמוד לבגרות בסיוע מורה פרטי

הכנה לבגרות בסיוע מורה פרטי יכולה להיות אפשרות מצויינת להצלחה בבחינה. מורה פרטי זה יכול להיות בעל תעודת הוראה אשר עובד במסגרות החינוך הרגילות גם או אפילו סטודנט מבריק מאוד שייסייע לכם.

היתרון הגדול ביותר בשיטה זו הינה כי הלימודים הינם אחד על אחד באופן הכי קרוב ומרוכז שיש. זה אתם והמורה שלכם בלבד, המורה מסביר לכם את הסוגיות החשובות וכן עוזר לכם לפתור תרגילים, מנחה אתכם כיצד לפתור לבד ולהגיע לבד לתשובות הנכונות להצלחה.

המורה בונה תוכנית לימודים מקיפה ומותאמת לתלמיד וכך דואג להעביר לו את החומר בצורה הנכונה ביותר עבורו כך שיגיע מוכן לבחינה, התלמיד מקבל יחס אישי מלא מהמורה שכן הלימודים הם רק עבורו וכך המורה יכול להתרכז בנקודות החשובות של התלמיד ולעזור לו בנקודות חלשות יותר, ישנה פחות או יותר גמישות בשעות הלימוד כך שיתאימו לתלמיד הן מבחינת שעות הלימוד והן מבחינת מקום הלימוד.

החסרונות העיקריים בשיטה זו הינם כי ישנם מורים פרטיים רבים בשוק וללא מחקר מעמיק שלכם, לא תוכלו להיות בטוחים כי המורה הפרטי אשר רכשתם את שירותיו הינו מקצועי לחלוטין או שולט בחומר לבוריו, יידע להעביר את החומר ולהתאים אותו לעצמכם וכי לא בטוח כי תרגישו נוח עימו או תסתדרו איתו או שיטת הלימוד שלו, לכן חשוב לעשות מחקר מקדים ולבחור במורה המתאים לכם מכל הבחינות – יחס אישי, העברת החומר, מקצועיות ההוראה וכמובן גם הפן הכלכלי אשר יתאים לתקציבכם, שכן עלות ממוצעת של שיעור פרטי כיום הינה כ-100-115 ש"ח לשיעור כאשר מדובר אודות מורים מקצועיים ובעלי ניסיון רב וכידוע, מורה טוב גם דורש סכום גבוה יותר אשר בהחלט מגיע לו.

מעוניינים לברר עם אנשים מרחבי הארץ אודות מורים פרטיים מקצועיים, מצליחים ובעלי ניסיון? חפשו בין נותני השירות באתר
 
ללמוד לבגרות בקורסי הכנה

האפשרות השלישית ללמוד ולהשלים בגרויות הינה באמצעות רישום למגוון קורסי הכנה לבגרויות הקיימים בישראל ביניהם זיו כספי, יואל גבע, תיכון תל-אביב, חרשן, לחמן ועוד.

הלמידה נעשית בקבוצות אך בניגוד ללימודים הזכורים לכם מבי"ס הקבוצות הינן קטנות ומרוכזות (3-5 תלמידים בכיתה או יותר, בהתאם לקורס הספציפי), כך שניתן להספיק חומר רב בזמן מועט עם מעט הפרעות והסחות, כאשר במרבית המקרים העברת החומר נעשית באופן פרונטלי.

קורסים שונים גם מציעים תרגול החומר בקבוצות קטנות או אפילו באופן אישי בין התלמידים וזה מעניק למידה רחבה, מעמיקה ואישית יותר בזמן התרגולים. קורסים שונים אלו גם עושים שימוש בטכנולוגיות שונות הכוללות סרטוני וידיאו ומצגות אשר מקלות על הלמידה, כמו כן הלימודים יכולים להעשות גם כאשר התלמידים אינם פיזית במקום ע"י קבלת החומר לתיבת הדואר האלקטרוני או דרך אתרי האינטרנט של הקורסים.

התלמידים זוכים גם בקבלת ספרי תרגולים וחוברות עבודה מעודכנות ומקצועיות מטעם בתי הספר ובכך מקבלים תוכן מקיף ביותר של חומר הלימוד להגעה לבחינה מוכנים ביותר.

בלימודים כאלו התלמידים נעזרים גם במורים המקצועיים בקורס אך גם בעזרתם של התלמידים השונים בקורס בקבוצות לימוד שונות אחרי הלימודים וכך להגיע מוכנים מכל הכיוונים לבחינה.

לצד היתרונות הרבים ישנם מספר חסרונות שכן קורסים המציעים לתלמיד חומרי לימוד מקיפים ומתקדמים עולים סכומי כסף לא מבוטלים וכן לא לכולם מתאים ללמוד עם תלמידים נוספים.

כמו כן, חשוב טרם בחירת הקורס לבחון את הניסיון המקצועי של בית הספר או של המורים בקורס, להתרשם מסילבוס ותוכנית הלימודים, לברר אודות המלצות של תלמידי עבר בקורסים השונים, לברר את התנהלות המורה בקורס, אופן העברת החומר, ארגון הנושאים וכמובן כי תקציבכם מתאים לקורס הספציפי אותו תבחרו שכן הלימודים בקורסים השונים יכולים לנוע בין כמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים לשנת לימודים במכינות שונות.

 
במאמר זה הקפנו את האפשרויות השונות העומדות לרשותכם להשלמת בגרויות בהצלחה. אם הנכם מעוניינים לברר את המחירים השונים של האפשרויות השונות, הכנסו אל מחירון האתר או העזרו במיטב אנשי המקצוע באתר שישמחו לעמוד לרשותכם בכל סוגיה בנושא.29/09/2014    המאמר עודכן בתאריך 29/10/2017    bagrut100.co.il
פורום הכנה לבגרות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר bagrut100.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הכנה לבגרות - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 bagrut100.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הכנה לבגרות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הכנה לבגרות
צריכים להתכונן לבגרות? יש לנו הצעות, דברו איתנו
אנחנו עובדים עם קורסי ההכנה הטובים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!