bagrut100.co.il

השלמת בגרויות בחינם. זה באמת אפשרי ומומלץ?


ברוב המקרים המטרה שלכם לנסות להשלים בגרויות או לשפר בגרויות, היא לימודים במוסד אקדמי. לימודים ארוכים ויקרים, שיהיו מאוחר יותר הבסיס לקריירה שלכם. האם אתם חושבים או מאמינים שלימוד בחינם הוא הפתרון? ניסינו לבדוק זאת במאמר זה.

קודם כל נציין שלא כולנו נולדנו זהים ואין אדם אחד דומה לשני. ולכן גם הניסיון לקבוע מה נכון או מה עדיף, תלוי בצורה ישירה באופי שלכם ובתכונות שלכם. אנחנו מנסים להגדיר במאמר זה כללים או תכונות שיכולות להיות רלוונטיות למי שיכול ללמוד בחינם ולבד ולמי שלא.

מה זה אומר ללמוד בחינם?

קודם כל חשוב לציין שיש היום אפשרויות לעבור קורס השלמת בגרויות או הכנה לבגרות, ללא תשלום או בתשלום מופחת, אם מתקיימים תנאים מסוימים. זה לא ממש נקרא לעשות השלמת בגרויות בחינם (כי מדובר על קורסים ברמה סבירה ביותר). ללמוד על חשבון הפיקדון אינו לימוד בחינם! הפקדון יכול לשמש אתכם ללמוד במוסדות אקדמיים, ללמוד נהיגה או כל לימוד אחר שעולה כסף אמיתי ולכן כשאתם משתמשים בו זה כמו להוציא כסף. תחשבו טוב איפה אתם רוצים להשקיע את דמי הפיקדון שלכם.

איפה אפשר לעבור קורסים או מסלולים בחינם או בתשלום מופחת:

חיילים קרביים/תומכי לחימה - במסגרת הצבא אפשר לעבור קורסים בזמנים משתנים, במטרה לשפר או להשלים בגרויות. פנו ליחידה שלכם או לקצין החינוך ותבררו. כמובן שהדבר מוגבל מאוד בזמן ולא תמיד מסתדר עם המחויבות שלכם לצבא וליחידות אבל שווה לבדוק.

תוכנית הילה - מיועד לנוער בסיכון, פרוייקט של משרד החינוך.

מרכזי השכלה למבוגרים ברשויות המקומיות - ברוב הרשויות, יש קורסים (בוקר או ערב) להשלמת בגרויות. הם לא נעשים בתדירות גבוהה אז צריך לוודא מספיק זמן מראש. הקורסים מסובסדים על ידי הרשות ועלותן מופחתת אבל לא בחינם.

מה זה אומר ממש ללמוד בחינם

ללמוד ממש בחינם (או בעלות מופחתת) זה לרכוש ספר חדש או משומן של לימוד בגרויות (עלות של 100-200 ש"ח) וללמוד לבד לבחינה. להירשם לבחינה באופן עצמאי ולגשת אליה לאחר שלמדתם. יש גם מגוון אתרי אינטרנט היום שמאפשרים ללמוד לבגרות, להוריד טפסי בגרויות משנים קודמות (כולל פתרונות).


למי מתאים ללמוד לבד או בחינם

לימוד בחינם מתאים בעיקרון לשני קבוצות או בעלי תכונות באוכלוסיה:

1. צעירים שלא עבר הרבה זמן מאז שלמדו בתיכון (אם למדו)
2. אנשים שמסוגלים לשבת שעות מול ספר ומשוואות במתמטיקה או טקסטים באנגלית.

נאמר גם שבדרך כלל מדובר על אנשים שסיימו תיכון, הצליחו ברוב הדברים ורוצים בעיקר לשפר בגרות ופחות להשלים בגרויות. לדוגמא המעבר מ3 יחידות או 4 יחידות ל5 יחידות הוא דוגמא למעבר שיכול להתאים ללמידה לבד, בהנחה ואתם זוכרים את החומר ומסוגלים לשבת שעות לבד. כמובן שיש יוצאים מן הכלל, וגם אם אתם לא בקבוצה המתוארת למעלה יש סיכוי שתצליחו לבד להשלים בגרות.

למי זה פחות מתאים

לצערנו, רוב האוכלוסיה נדרשת לקורס או מכינה או צורת למידה אחרת שתאפשר להם באמת להגיע לתוצאות הטובות והרצויות, כך שיוכלו להתקבל למוסד הלימודים שירצו ויבחרו את הקריירה הנכונה להם ולא מחוסר ברירה.

1. מעל גיל 21 ובטח ובטח בגילאים 25 ומעלה
2. אנשים שלא למדו בתיכון ולא זוכרים חומר
3. אנשים עובדים, אנשים עם משפחות - יהיה לכם קשה מאוד לשבת לבד, יום יום וללמוד.

אם אתם בקבוצה הזו, עדיף לכם קורס (פרונטלי או במחשב) שיכניס אתכם למשמעת, שיהיה את מי לשאול ומי שילווה, שיכין אתכם בצורה הטובה והנכונה ביותר לעבור במכה אחת את הבגרות בציון שתרצו. החיסכון הכלכלי ללכת ללמוד לבד עלול להיות בעוכריכם.

בהצלחה בכל מקרה!06/07/2016    המאמר עודכן בתאריך 17/10/2017    bagrut100.co.il
פורום הכנה לבגרות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר bagrut100.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הכנה לבגרות - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 bagrut100.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הכנה לבגרות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הכנה לבגרות
השלמת בגרויות - מחירים ומבצעים חסרי תקדים! דברו איתנו
אנחנו עובדים עם קורסי ההכנה הטובים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!