enter-article כל מה שצריך לדעת על קורס הכנה לבגרות - www.bagrut100.co.il
הכנה לבגרות » מאמרים וחדשות » כל מה שצריך לדעת על קורס הכנה לבגרות

כל מה שצריך לדעת על קורס הכנה לבגרות


המאמר הבא מוקדש באהבה למי שבתיכון העדיף את חוף הים או את מרכזי הקניות על פני ספסלי הלימודים


זה נשמע כמו רעיון טוב, למה ללמוד אם אפשר ללכת לים או לקניון? למה שנשב על ספסל הלימודים אם אפשר במקום זה לשבת על החוף, להשתזף, ךהתחיל עם בנות/בנים?

כן, זה אומנם רעיון הרבה יותר מהנה, אך יש לרעיון הזה מחיר, ואני לא מתכוון למחיר שתאלצו לשלם על חוסר ידע וגם לא למחיר ההוצאות שלכם בחוף הים או בקניון.

אני מתכוון להוצאות עתידיות, על קורס הכנה לבגרות. זה אומנם נשמע רחוק, אתם מתקשים לראות את זה, אבל יום אחד, בזמן הצבא או אחרי הצבא, תבקשו לתקן את מה שעשיתם ולהוציא תעודת בגרות. אז זה כבר יעלה לכם הרבה מאוד.


מי ניגש אל קורס הכנה לבגרות?

טוב חייבים לומר, לא רק מי שבילה בחוף הים או בכל מקום מלבד בכיתה ניגש אל קורס הכנה לבגרות. לא מעט מהנרשמים הם כאלה שדווקא כן בילו בכיתה אך זכו לציונים נמוכים בבחינת הבגרות, ציונים שלא הספיקו כדי לקבל תעודת בגרות מלאה.

אחרים שנרשמים אל קורס הכנה לבגרות, דווקא כן הוציאו תעודת בגרות מלאה, אך מה לעשות כדי שיקבלו אותם לפקולטה לרפואה הם צריכים יותר מ90 במתמטיקה, אז הם נרשמים כעת אל קורס הכנה לבגרות במתמטיקה, כדי להוציא עוד 10 נקודות ולקוות שזה יספק את דיקן הפקולטה.


מתי אפשר לגשת אל קורס הכנה לבגרות?הכנה לבגרות

בעיקרון בכל שלב בחיים ניתן להירשם אל קורס הכנה לבגרות. יש מי שבוחר להירשם לקורסים במקום לתיכון רגיל (למשל באמצעות תיכון אקסטרני), בזמן צבא (על פי חוק הצבא מחויב לאפשר לחייל ללמוד בזמן שירותו הצבאי והוא משחרר אותו ל-5 ימים חופש לפני המבחן, כאשר חצי מהם ייחשבו כחופשת רגילה והשאר כחופשה מיוחדת) או אחרי הצבא והטיול הגדול. רצוי לגשת אל מועד שיאפשר לכם להירשם לאוניברסיטה או למכללה בזמן.


כמה זה עולה לנו?

כפי שצוין בתחילת המאמר, ההחלטה לא ללמוד בזמן התיכון יכולה להתברר כיקרה מאוד.

אגב, מספיק אם נחשוב על זה כך שבזמן התיכון מקבלים את האופציה ללמוד בחינם, אז מן הסתם העובדה שהחלטנו לא ללמוד אז ולהשלים הכל אחרי הצבא, כבר הופכת את ההחלטה ללא כדאית מבחינה כלכלית (לכך יש להוסיף הוצאות שונות באותם ימים בהם העדפנו לבלות במקום אחר ולא בכיתה וכן הפסד שעות עבודה בימים בהם מתקיים הקורס, והנה קיבלנו הפסד כלכלי עצום).

מחירון קורסי הכנה לבגרות מתחלק על פי כמות היחידות שאנו עושים. על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה, אנחנו צריכים מינימום של 20 יחידות בגרות. מקצועות החובה הן אנגלית, מתמטיקה, לשון, תנ"ך, אזרחות, ספרות והיסטוריה. לכך מוסיפים מקצוע בחירה דוגמאת גיאוגרפיה, כימיה או מקצוע אחר.

לרוב מחיר יחידה נע בין 1500 ל2000 שקל (תלוי במוסד ותלוי ברמת הקושי של המקצוע). ישנם מקצועות שלא ניתן ללמוד יחידה אחת , למשל, אי אפשר להירשם אל קורס השלמת בגרות באנגלית  עבור יחידה אחת. .

לעומת זאת יש מקצועות שניתן להשלים יחידה אחת חסרה (למשל, באזרחות נדרשת יחידה אחת לצורך תעודת בגרות). בסך הכל קורס הכנה לבגרות יעלה בין 3000 ל6000 שקל ולעיתים אף יותר.

המחיר כולל, את הקורס עצמו (כולל מרתון בחינות לקראת המבחן האמיתי) וכן ספרים שניתנים על ידי המוסד.


הטבות  לנרשמים

רוב מכוני הכנה לבגרות מציעים שורה של הטבות לנרשמים אליהם.

ראשית, הנחה לחיילים, בדרך כלל מדובר על 75 אחוז תשלום.  חיילים משוחררים יכולים לשלם לקורס דרך המענק שלהם.

שנית, אופציה לעבור קורס חוזר חינם במידה ונכשלו בבחינה הראשונה (במכונים מסוימים מאפשרים זאת גם אם עוברים את המבחן אך נשארים לא מרוצים מהציון). הטבה זו ניתנת רק אם עומדים בדרישה של נוכחות ביותר מ80 אחוז מהשיעורים.

שלוש, ישנם מכונים שמעניקים הנחות לגילאים מסוימים (מעל גיל שלושים)


טיפ צרכני, מחקרים שונים גילו, שככל שמתרחקים מת"א, כך מחיר הקורסים יורד...עוד באותו נושא

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית מסייעת לתלמידיה לשפר ציונים באופן מהותי, להבין את מהות הלימודים האקדמיים וכך להגיע מוכנים יותר ללימודי השכלה גבוההלימודים...

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

מידי תקופה אנו עדים לרפורמות חדשות בתחום החינוך כאשר אלו באים לעזור ולעודד את התלמידים ללמידה נכונה יותר ואת המורים להוראה מקצועית   רבות...

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

בין אם ברצונכם לעשות קורס השלמת בגרויות או לשפר את ציוני הבגרויות הקיימים, עומדים לרשותכם מספר אפשרויות במאמר זה נסקור את 3 האפשרויות הללו...

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

אז לא היינו התלמידים הכי משקיענים בתיכון, והגיע הרגע שאנחנו רוצים לעשות תואר ראשון, אבל תעודת הבגרות לא מספיקה. איך משפרים בגרויות בצורה הטובה...

שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם

שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם

מחקרים הוכיחו כי ניסיונות חוזרים להיבחן באותו מבחן דווקא עשויים להקטין את סיכויי ההצלחה. כלומר, למי שנבחן במועד ב' סיכוי נמוך יותר לעבור...

string(29) "categoryהכנה לבגרות"