enter-article מכללת מעוף מציגה: מעוף אישי - www.bagrut100.co.il
הכנה לבגרות » מאמרים וחדשות » מכללת מעוף מציגה: מעוף אישי

מכללת מעוף מציגה: מעוף אישי


מספרים לכם שאין אפשרות להצליח מחוץ לתל אביב? רשת מכללות מעוף תוכיח לכם שזה לא נכון.
 

אומרים שעם ניסיון אין מה להתווכח, ובכן, לרשת מכללות מעוף יש ניסיון של למעלה מ-15 שנה בקיום קורסי הכנה לבגרות, בהם היא הצליחה לגרום לאלפי מתלמידיה ליהנות מתעודת בגרות מלאה, שאיפשרה להם להמשיך במסלולים אקדמיים שונים.
 
הייחוד של מכללות מעוף נובע משתי נקודות, הראשון, זו המכללה היחידה הפועלת רק בחדרה ונתניה ובכך היא למעשה הופכת למקום המרכזי עבור תושבי השרון והצפון בו הם יכולים לעשות קורס הכנה לבגרות.

הייחוד השני הוא, מסלול ייחודי ששייך למכללה, "מעוף אישי", שמיושמת בהצלחה כבר 8 שנים והצליחה להביא אלפי תלמידים לממצוע בגרות של מעל ל-90.  
 
במאמר זה נציג את עיקרי המסלול והרעיון שעומד מאחורי מכללת מעוף.

 
למי יש מעוף אישימכללת מעוף
 
הסיפור של מעוף אישי הוא סיפור של ההבטחה שמתגשמת על ידי מכללת מעוף. המסלול מתחיל בתהליך ייעוץ אישי בו בוחן יועץ מוסמך מטעם המכללה את הישגי התלמיד בעבר ומה נדרש ממנו כדי להתקבל ללימודים אקדמיים או מקצועיים. התלמיד מסמן מטרה, וביחד הם יועץ והמכללה הם מתאימים תוכנית לימודים שתעזור לו להגשים אותה.

כל זאת בכפוף לזמן שביכולתו להשקיע ולאילוצים אחרים שעומדים בפניו.

בסיום תהליך הייעוץ וההתאמה, המכללה מצידה מתחייבת בפניו לציון 90+ והתלמיד מתחייב לבצע את כל מטלות הקורס.
 

אופי הלימודים במסגרת מעוף אישי
 
הלימודים במסגרת מעוף אישי, נערכים בקבוצות קטנות, כך כל תלמיד יכול לקבל את מלוא תשומת הלב האישית, דבר שלצערו לא קיבל בעת לימודיו בתיכון. לעיתים קרובות, כאן טמון ההבדל בין תלמיד בינוני לבין תלמיד מצטיין.
 
במהלך הלימודים עורכת המכללה תהליך של מעקב אישי אחר התלמיד, אופי קליטתו במקום, ומידת שליטתו בחומר. תלמיד אשר אינו עומד בקצב הנדרש, מחוייב להגיע לשיעורי תגבור אישיים ו/או קבוצתיים, הנקבעים על ידי המערך הפדגוגי של המכללה.
 
 
הצוות עם המעוף
 
צוות ההוראה של מורי מכללת מעוף, כולל אך ורק מורים בעלי ניסיון רב בהכנה לבגרות, רובם בודקי בחינות בעצמם. כל המורים עברו תהליך הדרכה והנחייה של תוכנית "מעוף אישי", ואף על פי שהיא דורשת מהם השקעה במידה גבוהה יותר מבכל קורס אחר, הרי שכולם שמחים וגאים לראות בסוף השנה את התלמידים שלהם מקבלים תעודת בגרות בציונים גבוהים.
 

שיתוף פעולה עם זיו כספיהכנה לפסיכומטרי
 
מכללת מעוף שמה לעצמה למטרה, לא רק לקדם את התלמידים שנרשמים למכללה,  אלא גם להביא לאיזור את מיטב גופי הלימוד וההוראה הארציים , במטרה שתושבי האיזור יוכלו ליהנות ממסלולי לימוד והכשרה מקצועית של המקומות המובילים בארץ קרוב לביתם.
 
כחלק ממדיניות זו, משתפת המכללה פעולה עם רשת זיו כספי ללימודי פסיכומטרי.
 
מאחר ורוב התלמידים שנרשמים למכללת מעוף מעוניינם להמשיך לאחר מכן ללימודים גבוהים, הרי שעליהם לעבור מבחן פסיכומטרי.

לפיכך החליטה המכללה לערוך שיתוף פעולה עם רשת זיו כספי, אשר לפי סטטיסטיקות מעל ל-90% מהתלמידים שלה השיגו את ציון היעד בבחינה הפסיכומטרית.

הקורסים לפסיכומטרי יערכו בסניף נתניה של רשת מכללות מעוף, ובין המרצים בקורס יהיה גם מנכ"ל ומייסד הרשת, זיו כספי.
 

עוד באותו נושא

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית מסייעת לתלמידיה לשפר ציונים באופן מהותי, להבין את מהות הלימודים האקדמיים וכך להגיע מוכנים יותר ללימודי השכלה גבוההלימודים...

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

מידי תקופה אנו עדים לרפורמות חדשות בתחום החינוך כאשר אלו באים לעזור ולעודד את התלמידים ללמידה נכונה יותר ואת המורים להוראה מקצועית   רבות...

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

בין אם ברצונכם לעשות קורס השלמת בגרויות או לשפר את ציוני הבגרויות הקיימים, עומדים לרשותכם מספר אפשרויות במאמר זה נסקור את 3 האפשרויות הללו...

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

אז לא היינו התלמידים הכי משקיענים בתיכון, והגיע הרגע שאנחנו רוצים לעשות תואר ראשון, אבל תעודת הבגרות לא מספיקה. איך משפרים בגרויות בצורה הטובה...

שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם

שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם

מחקרים הוכיחו כי ניסיונות חוזרים להיבחן באותו מבחן דווקא עשויים להקטין את סיכויי ההצלחה. כלומר, למי שנבחן במועד ב' סיכוי נמוך יותר לעבור...

string(67) "שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם"