enter-article מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה - www.bagrut100.co.il
בתי ספר אקסטרניים » מאמרים וחדשות » מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית מסייעת לתלמידיה לשפר ציונים באופן מהותי, להבין את מהות הלימודים האקדמיים וכך להגיע מוכנים יותר ללימודי השכלה גבוהה

לימודים אקדמיים מהווים קרש קפיצה משמעותי בתחום התעסוקה כמו גם תורמים רבות להשכלת הלומד. כיוון שמדובר בלימודים חשובים, ניתן כיום להתכונן ללימודים ולהגיע מוכנים לאוניברסיטה הן מבחינת ציונים והן מבחינה נפשית ומנטאלית וזאת דרך מכינה קדם אקדמית אשר בה ניתן לפי הצורך לבצע שיפור בגרויות לאחר צבא או באופן עצמאי בכל עת טרם הרשמה ללימודים  גבוהים, ללמוד לבחינת הפסיכומטרי במקום לבחור קורס פסיכומטרי לחמן, יואל גבע ואחרים ובאופן מסודר לסיים את המטלות הנחוצות ברוגע ובזמן המתאים לתלמיד טרם הרשמתו לאוניברסיטה או מכללה.

מהי מכינה קדם אקדמית?

מכינה קדם אקדמית הינה בעצם מסגרת לימודים אשר נערכת בתוך מוסדות אקדמיים שונים ורבים והיא זו אשר מכינה ומכשירה את תלמידיה לקראת הלימודים באוניברסיטאות ובמכללות כדי שקבלתם ללימודים תהיה קלה וחלקה יותר. מסגרת זו מאפשרת לאלו אשר חסרים להם קריטריונים מסויימים לקבלה ללימודים אקדמיים להשלים את החסר וכך לאחר מכן להשתלב במהרה בלימודים האקדמיים הנחשקים להם.

מה לומדים במכינה כזו?

המכינה מתאימה למגוון אנשים בכל הגילאים אשר מעוניינים להתכונן ללימודים אקדמיים וכך מאפשרת המכינה ללמוד ללימודי פסיכומטרי, להשלים בגרויות, ללמוד קורסי מבוא מקצועיים לפי התחום והמקצוע האקדמי אשר אותו תלמיד מעוניין ללמוד במכללה או באוניברסיטה ומסלולי לימוד נוספים אשר מכינים את אלו אשר לא צלחו בהצלחה את לימודי התיכון לקבלה אוטומטית ללימודים במכללות ובאוניברסיטאות בלימודים אקדמיים. בשנים האחרונות קמו מכינות ספציפיות למסלולי לימודי יעודיים: מכינה לרפואה, מכינות לאדריכלות, מכינות להנדסה ועוד - במכינות אלו למעשה מכשירים את התלמיד בצורה ממוקדת לנושאים שיילמדו בתואר שאליו הוא מעוניין להתקבל.

היכן ניתן ללמוד למכינה קדם אקדמית?

מכינות קדם אקדמיות מופעלות במגוון מוסדות להשכלה גבוהה ברחבי ישראל ביניהן אוניברסיטאות, מכללות אקדמיות, מכללות אזוריות ומכללות לחינוך. כיום בישראל פועלות כ-45 מכינות ובהן מגוון רחב של תוכניות לימוד ומסלולי לימוד. להלן מספר מוסדות לימוד בישראל בהן ניתן ללמוד למכינה קדם אקדמית במגוון רחב של מסלולים מוצעים:

 • מכללת אריאל בשומרון
 • מכללת תל-חי
 • המכללה להנדסה בירושלים - ייעודית עבור לימודי הנדסה
 • מכללת רופין
 • מכללת ספיר
 • מכללת נתניה
 • המכללה להנדסה סמי שמעון
 • ועוד...

יתרונות מכינה קדם אקדמית על-פני קורס יחיד של השלמת בגרויות או פסיכומטרי

להלן מספר יתרונות בולטים באשר ללימודים במכינה קדם אקדמית:

 • לימודים במכינה קדם אקדמית מאפשרים להתרגל ולהסתגל למסגרת לימודים אקדמיים, לדרישות שלהם, לשפה באקדמיה ולאופן ההתנהלות שלכם עם האקדמיה ובה וזאת לעומת קורס פסיכומטרי או השלמה של בגרות כזו או אחרת אשר כלל לא מכינים לאקדמיה עצמה והמהות שלה אלא מתמקדים אך ורק בציון הבחינה אשר חשוב מאוד אך אינו מספק עבור הכנה ללימודים באקדמיה על כל תחומיה.
 • במכינה תתחזקו במקצועות חשובים ביותר בלימודי אקדמיה כמו עברית, אנגלית, מתמטיקה וכן לימודי מבוא בתחומים ספציפיים, תאמצו דרכי חשיבה מתקדמים ואקדמיים של מחקר ועוד לעומת לימודי פסיכומטרי אשר רחבים מידי ולא ממוקדים וכן השלמה למקצוע יחיד בבגרות.
 • במכינה מקבלים התלמידים הדרכות מקצועיות בהתאם לכישוריהם והשיגיהם וכן מסייעים להם לבחור מסלולים וחוגים המתאימים להם.
 • לימודים במכינה מכינים אתכם במקצועות ספציפיים החשובים לתחום הלימודים הנחשק באקדמיה וכך מכין אתכם באופן ברור לא רק ללימודים באקדמיה אלא לאותו מסלול או מקצוע אותו הנכם מעוניינים ללמוד באקדמיה.
 • בסיום המכינה ניתן להתקבל ללימודים במוסד האקדמי בו נערכה המכינה או במוסדות אקדמיים אחרים מה שאינו מובטח לאחר השלמת בגרות רגילה או קורס פסיכומטרי בחיפה או כל עיר אחרת בה הנכם מתגוררים.
 • ניתן לממן את הלימודים במכינה על חשבון הפיקדון ואפילו לקבל מלגות קיום.

מחירים

מחירי מכינות משתנים בין מוסדות הלימוד ומסלולי הלימוד כאשר חיילים משוחררים יכולים ללמוד במכינה על חשבון פיקדון צבאי ועד 5 שנים מיום השחרור. כך לדוגמא עלות מכינה באוניברסיטה העברית בירושלים הינה:

 • 450-410 ש"ח דמי הרשמה
 • 3,700 ש"ח תכנית העשרה עבור חסרי בגרות
 • 16,200 ש"ח שכר לימוד

לפרטים נוספים אודות שיפור בגרויות במרכז, צפון ודרום הארץ, קורס פסיכומטרי בתל אביב, חיפה, ירושלים ושאר ערי ישראל, השלמת בגרויות בצבא או לאחר הצבא ועוד, מלאו טופס באתר ונציגינו יחזרו אליכם עם מגוון הצעות מעניינות במיוחד.

בחרו במכינה קדם אקדמית במוסד האקדמי אליו הנכם מעוניינים להתקבל להכשרה אידיאלית ביותר למוסד זה ומסלול הלימודים הנבחר

עוד באותו נושא

טיפים שיעזרו לכם לעבור את הבגרויות בהצלחה

טיפים שיעזרו לכם לעבור את הבגרויות בהצלחה

ניהול זמן הוא מיומנות קריטית שיכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחתך במהלך הסיום. חיוני לתעדף משימות, להגדיר יעדים ריאליים וליצור לוח זמנים...

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

מידי תקופה אנו עדים לרפורמות חדשות בתחום החינוך כאשר אלו באים לעזור ולעודד את התלמידים ללמידה נכונה יותר ואת המורים להוראה מקצועית   רבות...

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

בין אם ברצונכם לעשות קורס השלמת בגרויות או לשפר את ציוני הבגרויות הקיימים, עומדים לרשותכם מספר אפשרויות במאמר זה נסקור את 3 האפשרויות הללו...

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

אז לא היינו התלמידים הכי משקיענים בתיכון, והגיע הרגע שאנחנו רוצים לעשות תואר ראשון, אבל תעודת הבגרות לא מספיקה. איך משפרים בגרויות בצורה הטובה...

שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם

שיפור בגרויות- מועד ב' זה לא סוף העולם

מחקרים הוכיחו כי ניסיונות חוזרים להיבחן באותו מבחן דווקא עשויים להקטין את סיכויי ההצלחה. כלומר, למי שנבחן במועד ב' סיכוי נמוך יותר לעבור...

string(29) "categoryהכנה לבגרות"