enter-article מבחני בגרות באזרחות: הכנה לבגרות, סיכומים באזרחות [2022] - www.bagrut100.co.il
בתי ספר אקסטרניים » מאמרים וחדשות » הכנה לבגרות באזרחות - כל מה שצריך לדעת

הכנה לבגרות באזרחות - כל מה שצריך לדעת

בגרות באזרחות היא בגרות חובה וחייבת להיכלל בתעודת בגרות מלאה שלכם. הציון פחות חשוב ולא משמש (לממוצע אולי) - אבל חשוב לעבור את הבגרות אם לא עברתם או לא עשיתם.

הבחינה היא של 2 יח"ל (היתה 1 בעבר) והיא כוללת 4 פרקים. הלימוד כולל בעיקר קריאת ספרים ולימוד בעל פה של החומרים: משטר בישראל, לאומיות בעבר ובהווה, מדינה יהודית, דמוקרטיה בישראל וכו'.

מה כולל קורס הכנה למבחני בגרות באזרחות?

בקורס ההכנה עוברים על החומרים בכיתה, שמים דגש על החומר שנדרש לבגרות בלבד. התלמידים מקבלים שיעורי בית לצורך חזרה על החומרים וכמובן שהחלק העיקרי (או החשוב) הוא מעבר על מבחני עבר מהשנים הקודמות - מענה למבחנים, עמידה בזמנים ותרגול.

למה חשוב לקחת קורס הכנה למבחן אזרחות לבגרות?

מבחני בגרות באזרחות, על פניו, לא אמורים להיות קשים. מדובר בחומרים וכן סיכומים באזרחות שאפשר לקרוא וללמוד, בזמן סביר ובצורה יחסית פשוטה. אך ישנן מספר סיבות מדוע רצוי וחשוב לקחת קורס הכנה למבחן.

  • הרבה תלמידים ותלמידות מתקשים להבין את הניואנסים שנדרשים לצורך בגרות באזרחות. מי שאין לו ידע מוקדם ואיננו מתעניין בפוליטיקה ומשטר, עלול שלא להבין את משמעות הדברים לעומק.
  • מאחר ומדובר במבחן יחסית קל, בוודאי ביחס למבחנים בלשון, מתמטיקה, אנגלית, אזי שזו הזדמנות טובה להוציא ציון טוב ולשפר את הממוצע של תעודת הבגרות.
  • כמו בכל קורס הכנה לבגרות או השלמת בגרות, גם במסגרת קורס אזרחות לבגרות, אפשר לקבל כלים רבים שיכולים לעזור לתלמידים ולתלמידות, ללמוד בצורה הרבה יותר יעילה, נוחה ומדויקת את החומר.
  • צריך לזכור, הקורס מיועד בראש ובראשונה למי שכבר סיים את לימודיו בתיכון וצריך להשלים בגרות או רוצה לשפר את הציון. סביר להניח שבשלב זה של חייו, אחרי השירות הצבאי לרוב, הוא לא בדיוק זוכר את כל החומר שנלמד בתיכון. לכן עדיף לקחת קורס, גם אם זה רק לריענון סיכומים באזרחות.

בקורס ההכנה שמים דגש על החומר שנדרש לבגרות בלבד

איך בוחרים את הקורס הנכון?

אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של קורסים עבור מבחני בגרות באזרחות, הנה כמה טיפים לבחירה נכונה.

טיפ ראשון – יש לבחון מי המרצים בקורס, איזה ניסיון וידע מקצועי יש להם בהוראה בכלל ובפרט בכל מה שקשור ללימוד אזרחות.

טיפ שני – יש לבדוק את תוכנית הלימודים מה היא כוללת ועד כמה היא עדכנית, הן בחומר והן בדרכי הלמידה.

טיפ שלישי – יש לבחון איך, היכן וכמה זמן נערכים הקורסים. עד כמה נוח להגיע אל המקום בו הקורס נערך וללמוד, בזמן שירות צבאי או עבודה.

מתי נכון לעבור את הקורס?

כאמור, נכון לעבור קורס בגרות באזרחות, כאשר רוצים להשלים או לשפר את הציונים של תעודת הבגרות, על מנת שיהיה ניתן להירשם לאקדמיה.

מוטב לעשות זאת במועד המתאים בשביל שיהיה ניתן להירשם כמה שיותר מהר, וכמובן כשיש מספיק זמן פנוי בשביל ללמוד ולהוציא ציון טוב במבחן.

התקשרו במהלך יולי להצעה חד פעמית
להכנה לבחינה באזרחות - $$$

עוד באותו נושא

טיפים שיעזרו לכם לעבור את הבגרויות בהצלחה

טיפים שיעזרו לכם לעבור את הבגרויות בהצלחה

ניהול זמן הוא מיומנות קריטית שיכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחתך במהלך הסיום. חיוני לתעדף משימות, להגדיר יעדים ריאליים וליצור לוח זמנים...

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית - להגיע מוכנים וממוקדים לאוניברסיטה

מכינה קדם אקדמית מסייעת לתלמידיה לשפר ציונים באופן מהותי, להבין את מהות הלימודים האקדמיים וכך להגיע מוכנים יותר ללימודי השכלה גבוההלימודים...

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

הכנה לבגרויות – רפורמות אחרונות בתחום

מידי תקופה אנו עדים לרפורמות חדשות בתחום החינוך כאשר אלו באים לעזור ולעודד את התלמידים ללמידה נכונה יותר ואת המורים להוראה מקצועית   רבות...

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

הכנה לבגרות – לבד, עם מורה או בקורס

בין אם ברצונכם לעשות קורס השלמת בגרויות או לשפר את ציוני הבגרויות הקיימים, עומדים לרשותכם מספר אפשרויות במאמר זה נסקור את 3 האפשרויות הללו...

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

שיפור בגרויות – כמו בתיכון, רק יותר כיף

אז לא היינו התלמידים הכי משקיענים בתיכון, והגיע הרגע שאנחנו רוצים לעשות תואר ראשון, אבל תעודת הבגרות לא מספיקה. איך משפרים בגרויות בצורה הטובה...

string(29) "categoryהכנה לבגרות"